Hakkında

Yüksekokulumuz 6 bölüm, 8 farklı programla,  toplam 32 Öğretim Elemanı  ve 1533 öğrencisi ile eğitim ve öğretim vermektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde Dış Ticaret Bölümünde Dış Ticaret Programı, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümünde Pazarlama Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünde Muhasebe ve Vergi Programı, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümünde Özel Güvenlik ve Koruma Programı,Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünde Aşçılık Programı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Yönetim ve Organizasyon Bölümünde İşletme Yönetimi Programı ve Kooperatifçilik Programı yer almaktadır.

Adıyaman Üniversitesi Sani Konukoğlu Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan programlarla, üniversitemizin kuruluşundan itibaren günümüze kadar eğitim-öğretim faaliyetini kesintisiz sürdürmektedir.

Söz konusu programlarla, alanında gerekli mesleki bilgi ve becerileri kazanmış, köklü bir geleneğe sahip, üretken, dinamik, gelişmelere açık, en temelden en ileri seviyeye kadar işletme bilgisi olan yanı sıra mesleki terminolojiye hâkim yöneticiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla 32 öğretim elemanından oluşan akademisyen kadrosu ile verdiği eğitimler sayesinde değişim   ve dönüşümün hızına ayak uydurabilecek, yaşadıkları ilin, bölgenin ve ülkenin ekonomik gelişimine katkıda bulunacak, özgüveni yüksek, kendi ayakları üzerinde durmayı beceren, eğitimli   meslek elemanları yetiştirmektedir.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.